Aktualności

PRZED NAMI JUŻ TYLKO LIGA...

• autor: konradbury, 2014-03-27 08:53

Zakończył się okres przygotowawczy, teraz już została praca tak zwana kosmetyka...

Zawodnicy Orła od 15 stycznia do dnia dzisiejszego spotkali się 30 razy (24 treningi i 6 meczy kontrolnych). Frekwencja na treningach była różna, najlepszy wynik zanotowali kapitan drużyny Rafał Pielech 83% oraz Tomasz Kalityński 86%. Najniższe wyniki były w granicach 30-40%. Cały zespół 20 nazwisk miał frekwencję 54%, natomiast wyjściowa ,,11'' jaka wybiegnie w meczu z Zarszynem ogółem zaliczyła 61 % frekwencji na treningach. W ramach integracji byliśmy na ściance wspinaczkowej, marzyły mi się jeszcze kręgle przed ligą, podsumowanie okresu przygotowawczego przy kufelku piwa, ale to powinno wyjść od ludzi zarządzających klubową kasą. Ja mogę zasugerować takie rzeczy, nic po za tym.

W okresie przygotowawczym rozegraliśmy 6 meczy kontrolnych.

Aramix Niebylec 2-1 Orzeł

Trzecia drużyna rzeszowskiej A klasy wygrała wprawdzie z nami mecz, ale w tym meczu stworzyliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych, pudłując z prostej przyczyny - był, to pierwszy mecz kontrolny po wyjściu z hali.

Lks Pisarowce 4-1 Orzeł

Wszyscy liczyliśmy się w klubie z pogromem. 4 ligowiec przeprowadził solidne wzmocnienia, ma doświadczonych rywali, rozegrał przed nami już chyba 4 sparingi, a my dopiero wchodziliśmy w odpowiedni rytm. Ku zaskoczeniu wszystkich to my wyszliśmy na prowadzenie, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1. Po przerwie zmiany graczy, bo dla mnie ważne jest, by każdego zawodnika traktować sprawiedliwie, każdemu dać szansę pokazania się i do 80 minuty pachniało sensacją. Przecwiwnik dobił nas dopiero w ostatnich minutach.

Sanbud Długie 2-3 Orzeł

Pierwsza wygrana w zimowych przygotowaniach, ale w tym meczu mógł wygrać każdy. Akcje z jednej i drugiej strony boiska, mogły przesądzić w każdej chwili o zmianie wyniku. Zdecydowało lepsze przygotowanie kondycyjne mojego zespołu, bo drugie 45 minut toczyło się tylko wyłącznie pod nasze dyktando.

Florian Rymanów zdr. 0-6 Orzeł

Nie którzy, co nie doczytali dokładnie nazwy zespołu myśleli, że 6 bramek zaaplikowaliśmy Startowi. Tak dobrze jeszcze nie gramy, by takie rezultaty osiągać z zespołami z okręgówki. Na tę chwilę bijemy zespoły z klasy B.

Szarotka Nowosielce 1-4 Orzeł

Szybka bramka (4 minuta) ustawiła mecz. W pierwszej połowie zagraliśmy koncertowo, potem tylko, żeby odbębnić drugie 45 minut. W meczu tym błysną Artur Łań strzelając 3 bramki.

LKS Tarnawa 1-11 Orzeł

Spodziewałem się więcej po tym rywalu. 5 bramek w pierwszej połowie sprawiło, że w drugiej połowie rywal nie miał ochoty do gry. Skończyliśmy mecz w 83 minucie, bo nie było sensu pastwić się nad rywalem. Bawiliśmy się piłką, strzelaliśmy kolejne bramki. Cieszy mnie po tym meczu, że nie było prywaty, a doskonała współpraca moich zawodników.

Victoria Pakoszówka 0-3 Orzeł (walkower)

Niestety rywal na 3 dni przed umówionym terminem zrezygnował z gry z nami.

Strzelcy bramek:

Żebracki-7

Łań-5

Malik-4

Sabat,Kowalczyk-3

Kaznowski,Wolfram-2

Mecze kontrolne, to tylko przerywnik w ciężkiej zimowej pracy. Liga wszystko zweryfikuje. Moim celem jest znalezienie się w pierwszej 5 ligowej tabeli, ale szczerze mówiąc na poziomie klasy A nie można niczego założyć, nie można niczego zaplanować. W jednym tygodniu na treningu jest 13/14 osób robi się plany następnego tygodnia i ... zimny prysznic, kartka z rozpisanym treningiem ląduje w koszu, bo na treningu jest 6 osób. Chyba jako jedyni w regionie nie robimy transferów (po za tym, że do klubu wracają byli wychowankowie Kowalczyk, Malik) z prostej przyczyny - w Bażanówce nie płaci się za grę. Był u nas na treningu Koczera, Żak, propozycje gry złożyłem Dąbrowskiemu,Makarowi ale każdy uśmiecha się i już więcej go nie widzę. W dzisiejszych czasach, żeby zbudować zespół trzeba coś zawodnikom zaoferować, za uścisk dłoni, to nawet dzieci nie chcą grać.